poniedziałek, 30 sierpnia 2010

Największa jest Miłość: Szacunek niezbędny jak powietrze

Największa jest Miłość: Szacunek niezbędny jak powietrze: "Szacunek to poważanie i uznanie. Wszystkie trwałe relacje międzyludzykie opierają się na wzajemnym szacunku. Nie ma miłości, bez wzajemnego..."

Największa jest Miłość: Zazdrość w miłości

Największa jest Miłość: Zazdrość w miłości: "Kiedy kogoś kochamy, pragniemy posiadać go na własność. Pamiętajmy jednak, że kochać kogoś to być z kimś!!! Odczuwając zazdrość, pokazuje..."

Zazdrość w miłości

Kiedy kogoś kochamy, pragniemy posiadać go na własność. 
Pamiętajmy jednak, że kochać kogoś to być z kimś!!!

Odczuwając zazdrość, pokazujemy partnerowi, że jest dla nas ważny, że go cenimy, darzymy ogromnym uczuciem. że nam na nim zależy.
 Zazdrość jest normalnym uczuciem, któremu nie możemy zaprzeczyć, po prostu pojawia się wraz z miłością i brakiem pewności, że związek bedzie trwały i stabilny. To lęk, że możemy stracić ukochaną osobę. Boimy się, że ktoś inny może zająć miejsce w sercu naszego partnera, że nasza bardzo ważna potrzeba uczuciowa zostanie niezaspokojona.
Szczypta zazdrości nadaje związkowi  smaku, ale jeżeli zaczyna przybierać na sile - należy z nią walczyć.

niedziela, 29 sierpnia 2010

Szacunek niezbędny jak powietrze


Szacunek to poważanie i uznanie. 
Wszystkie trwałe relacje międzyludzykie opierają się na wzajemnym szacunku. Nie ma miłości, bez wzajemnego szacunku. 
Szacunek jest najmniej uświadamianą potrzebą, jest podstawą innych potrzeb człowieka.
Szacunek to pochylenie się przed człowiekiem, uznanie jego prawości, dobrej woli, słowności, pracowitości, czy starań, aby nie dopuścić do zła.
Nie jestesmy w stanie wyrzec się szacunku, jest on nam niezbędny jak powietrze.

Szantaż emocjonalny


U podłoża działań szantażysty emocjonalnego leży: strach przed zmianą, przed odrzuceniem lub przed utratą władzy.


Szantaż jest biletem do uzyskania poczucia bezpieczeństwa. Niezależnie od tego jak pewnymi wydają się być szantażyści, u podstaw ich działań tkwi niepokój.
Wyzwalacze (nagromadzone żale, niepewność, lęki, złość), to nasze wrażliwe miejsca, których dotykanie wywołuje ból.
Do emocjonalnego szantażu, może dojść tylko wtedy, gdy pokażemy komuś, że odkrył nasze wyzwalacze, będziemy reagować, kiedy ich dotknie.
Kapitulując, uczymy szantażystę jak ma nas szantażować!!!
NASZA ULEGŁOŚĆ NAGRADZA SZANTAŻYSTĘ.
Za każdym razem, kiedy nagradzamy kogoś za konkretny czyn, dajemy mu do zrozumienia, że może to zrobić ponownie.

środa, 25 sierpnia 2010

John Mayer - "Slow Dancing In A Burning Room"

John Mayer
To przepiękna piosenka o Miłości. Zamieszczam jej tłumaczenie.  Można jej posłuchać tutaj


"Slow Dancing In A Burning Room" -
"Tańczymy wolny taniec w płonącym pokoju"


To nie jest głupia mała chwila,
To nie jest cisza przed burzą.
To jest głęboki i umierający oddech
Tej miłości nad którą pracowaliśmy.






niedziela, 8 sierpnia 2010

Sprawdź swój temperament

 "Temperament – to podstawowe, czasowo stałe cechy osobowości, które manifestują się w formalnej charakterystyce zachowania. Cechy te występują już we wczesnym dzieciństwie i są wspólne dla człowieka i zwierząt. Temperament podlega zmianom zachodzącym pod wpływem dojrzewania, starzenia się oraz niektórych czynników środowiskowych."

Według Hipokratesa-Galena mamy 4 typy temperamentu:
 - choleryczny -  porywczy, niewyrozumiały, energiczny, urodzony przywódca, człowiek czynu
 - sangwiniczny - wesoły, pogodny, towarzyski, gadatliwy, niezorganizowany, zapominalski
 - flegmatyczny - powolny, zrównoważony, dowcipny, pogodny, obserwator
 - melancholiczny - perfekcjonista, uczuciowy, wrażliwy, wierny przyjaciel, podatny na depresje.

Choleryk (gr. chole – żółć, stąd "żółć go zalewa") –  to człowiek pobudliwy, przejawiający tendencje do ciągłego niezadowolenia i agresji. Charakteryzuje go silne przeżywanie emocji oraz duża energia życiowa i aktywność. Głównym pragnieniem choleryków jest dominacja, od innych oczekują podporządkowania się i uznania dla swojej ciężkiej pracy. Cholerycy bywają uparci, a ich reakcje na bodźce są szybkie i często nieprzemyślane, bywają też zakompleksieni. Często żałują wypowiedzianych słów. Są nastawieni na działania i kierowanie. Wzbudzają wśród ludzi zaufanie i respekt, często pracują dla potrzeb grupy. Są szybcy w działaniu, preferują pracę, którą mogą sami zorganizować. Lubią przewodzić i organizować pracę innym. Gdy ktoś się z nim nie zgodzi, denerwuje się, krzyczy, staje się agresywny. Choleryk to osobnik dominujący, władczy i wyraża to całą swoją postawą i sposobem gestykulowania (wysunięty w kierunku słuchaczy wskazujący palec, uderzanie pięścią w blat stołu). Jego twarz zazwyczaj wskazuje na to, że mocno się zastanawia, mało tam jest uśmiechu, raczej zaciśnięte usta i szczęki oraz zmarszczone czoło.
Sangwinik (łac. sanguis, czyt. sangwis – krew) – najbardziej ustabilizowany typ charakteru. Sangwinik to osoba o optymistycznym podejściu do życia, otwarta na relacje interpersonalne, towarzyska, beztroska. Lubi być w centrum zainteresowania, władcza i dominująca, czasem dumna i spoglądająca na innych "z góry". Jest emocjonalna i spontaniczna, ma duże poczucie humoru, potrafi przyciągać do siebie ludzi. Tryska energią i entuzjazmem, jest twórcza, lubi komplementy, szybko się odwzajemnia.

Flegmatyk (gr. φλεγμη – śluz) - Flegmatyk to osoba:  pogodna  o wysokim poziomie samokontroli, zrównoważona emocjonalnie, zdystansowana, obiektywna w ocenie i obserwacji, łagodna, solidna, w relacjach interpersonalnych najczęściej nieufna i chłodna,  dyplomatyczna, pojednawcza, cierpliwa, cicha, dowcipna, potrafiąca poświęcić dużo czasu sprawie czy człowiekowi, lubiąca obserwować ludzi, potrafiąca współczuć, preferująca pracę nie wymagającą pośpiechu i tempa, powolna w działaniu, potrafiąca słuchać
potrafiąca zachować spokój, nawet w trudnych sytuacjach.

 Melancholik (gr. mélanos – czarny + chole – żółć; prawdopodobnie stąd m.in. "czarne myśli") to osoba o pesymistycznym, lękowym, negatywnym podejściu do przyszłości, życia, samego siebie, a także codziennych spraw. Melancholik często popada w stany ruminacji, ma trudności z podejmowaniem decyzji, brakuje jej wiary w siebie. Melancholik jest wrażliwy na krytykę swojej osoby, obraźliwy, nerwowy i skłonny do zadumy, spokojny, wyciszony, powściągliwy i mało elastyczny w zachowaniu. Lubi marzyć, oddawać się zadumie.

Jaki masz temperament?

Sprawdź tutaj

niedziela, 1 sierpnia 2010

Oznaki kłamstwa

Jak już wiemy, pierwszą oznaką, że ktoś nas okłamuje jest niezgodność komunikatu słownego z mową ciała.
Wiemy również, że komunikat werbalny to jedynie 7% informacji, pozostałe 93% to informacje jakie otrzymujemy z komunikatu pozawerbalnego - układu ciała, kontaktu wzrokowego, mimiki i gestów.






Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...